Aktualności

Wygrał Tour de Pologne, chce więcej

30.08.2012

Zwycięzca Tour de Pologne Moreno Moser stawia przed sobą kolejne wielkie cele. 21-latek z ekipy Liquigas-Cannondale, chce odegrać kluczową rolę w mistrzostwach świata, a w dłuższej perspektywie liczy na walkę w Tour de France. 

Wygrana w Tour de Pologne dodała skrzydeł i wiary w siebie włoskiemu zawodnikowi. Eksplozja jego formy nadeszła podczas naszego narodowego touru, a wielkie wrażenie zrobił nie tylko na kibicach, ale i na selekcjonerze włoskiej reprezentacji Paolo Bettinim.

- Gdy wróciłem z Polski rozmawiałem telefonicznie z Bettinim. Potwierdził mi, że chciałby mnie widzieć w Londynie, ale reguły były takie, że skład trzeba było podać wcześniej, więc niewiele można było zrobić - powiedział Moser.

Bettini powołał jednak Mosera na mistrzostwa świata w Valkenburgu: - Wcale nie jest powiedziane, że pojadę tam w roli gregario. Będę pracował na to, aby być w szczytowej formie. Właśnie z tego powodu nieco odpocząłem po Tour de Pologne i zmieniłem plany startowe. Odpuściłem Eneco Tour i startowałem w Colorado.

Ambicje młodego Włocha sięgają jednak dużo dalej niż tylko do dobrego występu na mistrzostwach świata: - Wróciłem z Polski z dwoma wygranymi etapami i wiedzą, że mogę rywalizować w Giro d’Italia i trzytygodniowych wyścigach. Mam tylko 21 lat i nie spieszę się, ale potrafię przetrzymać krótkie podjazdy, dobrze jeżdżę na czas i jeśli poprawię się na długich podjazdach będę aspirował do startu w Tour de France i czemu tam miałbym siebie nie zaskoczyć? 

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI