Aktualności

Czesław Lang na jubileuszu zespołu Carrera

20.09.2012

15 września w Weronie odbyła się uroczystość zespołu Carrera Jeans, który został założony 25 lat temu. W barwach włoskiego teamu jeździli najznakomitsi kolarze na świecie, a sam zespół miał olbrzymi wpływ na rozwój kolarstwa. 

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Czesława Langa, Dyrektora Generalnego Lang Teamu - organizatora m.in. Tour de Pologne, który z rąk Tito Tacchella - założyciela grupy - odebrał prestiżową statuetkę CARRERA.

W zespole Carrera jeździli najlepsi zawodnicy na świecie między innymi nieżyjący już Marco Pantani. Na uroczystości zjawili się: Claudio Chiappucci, Davide Cassani, Stephen Roche, Bruno Leali czy Massimo Ghirotto. Kolarze tego zespołu wygrali 29 etapów Giro d’Italia, 22 Tour de France i 4 Vuelta a Espana. Wśród gości honorowych znaleźli się także Gianni Bugno oraz Francesco Moser.

Czesław Lang w barwach Carrery Inoxpran i Carrery Albuch jeździł w latach 1984-1985, dwukrotnie startując i kończąc na Polach Elizejskich największy wyścig na świecie Tour de France.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI