Aktualności

Choinka z Trydentu zabłysła pod Oknem Papieskim

23.12.2012

22 grudnia nastąpiło uroczyste zapalenie światełek na choince, która stanęła pod Oknem Papieskim w Krakowie. 21-metrowy świerk przyjechał z włoskiego Trydentu.

Choinka pod oknem papieskim to nawiązanie do tradycji stawiania świątecznego drzewka na Placu św. Piotra w Rzymie. W tym roku mija dokładnie 30 lat od chwili, gdy w 1982 roku stanęła tam pierwsza choinka.

Postawienie choinki świetnie wpisuje się w zbliżający się wielkimi krokami jubileuszowy 70. Tour de Pologne „... z ziemi włoskiej do Polski” szlakami Jana Pawła II. W Krakowie nie zabrakło oczywiście partnerów Lang Teamu przy organizacji naszego narodowego wyścigu. Oprócz władz Trentino pojawił się m.in. Tiziano Mellarini - Asesor Rolnictwa, Leśnictwa, Turystyki i Promocji Autonomicznego Regionu Trento, a także przedstawiciele BUKOVINA Hotel Terma Spa.  

Impreza odbyła się dzięki wsparciu między innymi: Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Fundacji BUKOVINA z Bukowiny Tatrzańskiej, Centrum Jana Pawła II oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Nastrojowych i radosnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz samych szczęśliwych zdarzeń

w nadchodzącym Nowym Roku

życzy Czesław Lang wraz z całym zespołem Lang Team.

 

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI