Komitet honorowy

Komitet Honorowy 69. Tour de Pologne

 

Pat McQuaid - Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI

Wojciech Walkiewicz - Prezydent Europejskiej Unii Kolarskiej

Vittorio Adorni - Prezes Zarządu, Rada Kolarstwa Zawodowego Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI

Waldemar Pawlak - Minister Gospodarki, Wiceprezes Rady Ministrów Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych

Bogdan Zdrojewski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Joanna Mucha - Minister Sportu i Turystyki

Andrzej Kraśnicki - Prezes PKOL

Wacław Skarul - Prezes Polskiego Związku Kolarskiego

Generał Zbigniew Ścibor-Rylski - Powstaniec Warszawski, Prezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich

Edmund Baranowski - Powstaniec Warszawski, Wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich

Józef Guzdek - Biskup Polowy Wojska Polskiego

Paweł Ziemba - Prezes Zarządu Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Dariusz Lubera - Prezes Zarządu Tauron Polska Energia S.A.

Enrico Pavoni - Prezes Zarządu Fiat Auto Poland

Jacek Bartkiewicz - Prezes Zarządu Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.

Paweł Olechnowicz - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy LOTOS S.A.

Juliusz Braun - Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

Kazimierz Gródek - Prezes Zarządu Grupy RMF Sp. z o.o.

Tadeusz Sołtys - Wiceprezes Grupy RMF Sp. z o.o.

Robert Bednarski - Prezes Zarządu Grupy Onet.pl

Dorota Stanek - Prezes Zarządu Polskapresse Sp. z o.o.

Paweł Fąfara - Członek Zarządu Polskapresse Sp. z o.o.

Michał Stan - Prezes Zarządu Cityboard Media Sp. z o.o.

Marcin Stan - Członek Zarządu Cityboard Media Sp. z o.o.

Edyta Sadowska - Prezes Zarządu Ringier Axel Springer Polska

Wiesław Podkański - Honorowy Prezes Zarządu Axel Springer Polska

Rafał Rybski - Dyrektor Operacyjny Cinema City

Bogusław Piwowar - Członek Zarządu TVP S.A.

Marian Zalewski - Członek Zarządu TVP S.A.

Piotr Radziszewski - Dyrektor TVP1

Włodzimierz Szaranowicz - Dyrektor TVP Sport

Marcin Biegluk - Dyrektor Wydawniczy Przeglądu Sportowego

Rafał Szmytke - Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej

Tomasz Rasztawicki - Prezes Nestlé Waters Polska S.A.

Ryszard Kubiak - Prezes Zarządu Novum

Carlo Vassallo - Prezes Zarządu Ferrero Polska

Enrico Bottero - Dyrektor Generalny Ferrero Polska

Marek Szczerba - Prezes Zarządu Studio 55

Tiziano Mellarini - Asesor rolnictwa, leśnictwa, turystyki i promocji Trentino Marketing S.p.a.

Edward Kuchta - Członek Zarządu Terma Bukowina Tatrzańska, Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne Sp. z o.o.

Kajetan d'Obyrn - Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka" S.A.

Marian Leśny - Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka" Trasa Turystyczna Sp. z o.o.

Łukasz Gibała - poseł na sejm RP

 

PRZEDSTAWICIELE MIAST STARTOWYCH / ETAPOWYCH / PREMII:

Marcin Edward Zawiła - Prezydent Miasta Jelenia Góra

Roman Szełemej - Prezydent Miasta Wałbrzych

Ryszard Zembaczyński - Prezydent Miasta Opole

Tomasz Paweł Wantuła - Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle

Mieczysław Szczurek - Burmistrz Miasta Cieszyn

Łukasz Komoniewski - Prezydent Miasta Będzin

Piotr Uszok - Prezydent Miasta Katowice

Ewa Przybyło - Burmistrz Miasta Rabka-Zdrój

Janusz Majcher - Burmistrz Miasta Zakopane

Stanisław Andrzej Łukaszczyk - Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska

Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa

Bogdan Malinowski - Burmistrz Miasta Karpacz

Stanisław Gołębiowski - Burmistrz Miasta Złoty Potok

Bogdan Wyczałkowski - Burmistrz Gminy Paczków

Franciszek Fejdych - Burmistrz Miasta Prudnik

Andrzej Kasiura - Burmistrz Miasta i Gminy Krapkowice

Krystyna Helbin - Wójt Gminy Polska Cerekiew

Janina Żagan - Burmistrz Miasta Skoczów

Ireneusz Szarzec - Burmistrz Miasta Ustroń

Vit Slovacek - Starosta Miasta Cesky Tesin

Zbigniew Podraza - Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza

Kazimierz Górski - Prezydent Miasta Sosnowiec

Jacek Guzy - Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie

Marek Fryżlewicz - Burmistrz Miasta Nowy Targ

Artur Kozioł - Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka

 

WOJEWODOWIE:

Aleksander Marek Skorupa - Wojewoda Dolnośląski

Ryszard Wilczyński - Wojewoda Opolski

Zygmunt Łukaszczyk - Wojewoda Śląski

Jerzy Miller - Wojewoda Małopolski

 

MARSZAŁKOWIE:

Rafał Jurkowlaniec - Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Józef Sebesta - Marszałek Województwa Opolskiego

Adam Matusiewicz - Marszałek Województwa Śląskiego

Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego

 

STAROSTOWIE:

Jacek Włodyga - Starosta Powiatu Jeleniogórskiego

Robert Łatwski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego

Maciej Awiżeń - Starosta Powiatu Kłodzkiego

Roman Fester - Starosta Powiatu Ząbkowickiego

Adam Fujarczuk - Starosta Powiatu Nyskiego

Radosław Roszkowski - Starosta Powiatu Prudnickiego

Maciej Sonik - Starosta Powiatu Krapkowickiego

Henryk Lakwa - Starosta Powiatu Opolskiego

Artur Widłak - Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego

Adam Hajduk - Starosta Powiatu Raciborskiego

Tadeusz Skatuła - Starosta Powiatu Wodzisławskiego

Jerzy Nogowczyk - Starosta Powiatu Cieszyńskiego

Krzysztof Malczewski - Starosta Powiatu Będzińskiego

Krzysztof Faber - Starosta Powiatu Nowotarskiego

Andrzej Tadeusz Gąsienica-Makowski - Starosta Powiatu Tatrzańskiego

Jacek Juszkiewicz - Starosta Powiatu Wielickiego


KOMENDANCI:

nadinsp. Marek Działoszyński - Komendant Główny Policji

nadinsp. Dariusz Biel - Dolnośląski Komendant Wojewódzki Policji

nadinsp. Leszek Marzec - Opolski Komendant Wojewódzki Policji

nadinsp. Dariusz Działo - Śląski Komendant Wojewódzki Policji

insp. Mariusz Dąbek Małopolski - Komendant Wojewódzki Policji

gen. bryg. SG Dominik Tracz - Komendant Główny Straży Granicznej

ppłk SG Waldemar Hołodniuk - Komendant Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej

płk SG Wojciech Skowronek - Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej

płk SG Janusz Cienciała - Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu

 

KOMITET ORGANIZACYJNY

Agnieszka Książek - Dyrektor Marketingu Skandia Życie Towarzystwo Ubespieczeń S.A.

Paweł Gniadek - Dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR Tauron Polska Energia S.A.

Czesław Świstak - Dyrektor Finansów i Kontroli Fiat Auto Poland S.A.

Wojciech Masalski - Dyrektor Handlowy Fiat Auto Poland S.A.

Sławomir Krassowski - Wiceprezes Zarządu Studio 55

Marcin Szczerba - Członek Zarządu Studio 55 

Leszek Szpakowski - Dyrektor RM - Meditrans Pogotowie Ratunkowe Siedlce

Wladimir Kalensky - Prezes Janeba Time Sp. z o.o.

Robert Terlecki - Prezes Moto Team Pologne

Richard Smith - Prezes Zarządu Vitesse Sports Wear

Henryk Charucki - Właściciel Harfa Harryson, Przedstawiciel Mavic na Polskę

Robert Domański - Dyrektor BMW Motocykle Polska 

Marek Rura - Dyrektor Zarządzający Mastertent - Lanskroon Industry

Andrzej Latkowski - Prezes Zarządu Firmy Wega

Grzegorz Lipiński - Właściciel Firmy Domtel

Marcin Gudowicz - Dyrektor Biura Reklamy TVP

Iwona Kuźnik - Dyrektor Marketingu i PR Cinema City

Marcin Kalita - Redaktor Naczelny Przeglądu Sportowego

Grzegorz Kiszluk - Prezes Wydawnictwa AdPresse Polska, Wydawnictwa Reklamowego, Redaktor Naczelny Brief for Poland

Krzysztof Grabek - Członek Zarządu Wydawnictwa Koncept Sp. z o.o., Wydawca Magazynu Rowerowego

Filip Niedenthal - Redaktor Naczelny Miesięcznika "Podróże"

Jack Saffell - Dyrektor Generalny Reader's Digest Przegląd Sp. z o.o.

Michał Domański - Dyrektor Magazynu All Inclusive

Maciej Łuczycki - Prezes Zarządu Bikeworld.pl

Martyna Kobylińska - Redaktor Naczelna Pro-Cycling.org

Tomasz Piechal - Redaktor Naczelny S24.pl

Tomasz Chmielowiec - Dyrektor Zarządzający Magazynu Kmh

Marian Więckowski - Trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne