List Czesława Langa

Czesław Lang

 

Drodzy Przyjaciele,

 

Jak ten czas szybko mija, to już 19 lat od kiedy organizujemy nasz narodowy Tour de Pologne w nowej formule. Przez te wszystkie lata wspólnym wysiłkiem budowaliśmy prestiż i rangę naszego wyścigu w kraju i na świecie. Poprowadziliśmy Tour de Pologne do kolarskiej Ligi Mistrzów. Najlepszym tego dowodem są te wyróżnienia, które otrzymaliśmy w ostatnim roku.

 

Dziękuję wszystkim, którzy swoim wsparciem i zaangażowaniem przyczynili się do wspólnego sukcesu!

 

Czesław Lang

Dyrektor Generalny 69. Tour de Pologne

 

 

  • 68.TdP SPOROTWA IMPREZA ROKU

 

Plebiscyt Przeglądu Sportowego jest corocznym, największym wydarzeniem wyróżniającym sportowców w Polsce. Podczas Gali Mistrzów Sportu, wyścig Tour de Pologne UCI World Tour został uznany najlepszą sportową imprezą w Polsce. Jest to już kolejna nagroda dla wyścigu organizowanego przez Czesława Langa, który w przeszłości został wyróżniony w Plebiscycie nagrodami: Promotor Sportu Polskiego (1997) i Człowiek Sportu (2005).

 

 

  • GODŁO TERAZ POLSKA

 

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" nagradza każdego roku wyróżniające się produkty, usługi i gminy. Z okazji 20-lecia Godła „Teraz Polska”, Kapituła postanowiła przyznać wyścigowi Tour de Pologne wyróżnienie honorowe za wydarzenie w szczególny sposób promujące Polskę.

 

 

  • BENE MERITO

 

Odznaka „Bene Merito” nadawana jest od 2009 roku obywatelom naszego kraju oraz państw obcych jako zaszczytne honorowe wyróżnienie. Czesław Lang otrzymał tytuł "Przyjaciela Polski" za działalność wzmacniającą pozycję Rzeczypospolitej na arenie międzynarodowej. Odznakę wręczył Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski i jest ona wyrazem uznania dla jego działań i organizacji Tour de Pologne, który w szczególny sposób przyczynia się do promowania pozytywnego wizerunku Polski na świecie.

 

 

  • NAGRODA OD MINISTRA GOSPODARKI

 

Marka Polskiej Gospodarki ma wspierać polski eksport i polskie produkty oraz zachęcać do inwestowania w naszym kraju. Jednym z ambasadorów akcji jest Czesław Lang - Dyrektor Generalny Lang Team organizator m.in. Tour de Pologne, który z rąk Waldemara Pawlaka otrzymał specjalne wyróżnienie za działania i organizację światowej rangi imprezy, która dociera do wielu krajów na całym globie, promując i pokazując walory naszego kraju.

 

 

  • SUPERWIKTOR SPECJALNY

 

Wiktory to najważniejsze nagrody medialne w Polsce. Podczas uroczystej 26. Gali na Zamku Królewskim w Warszawie, Czesław Lang otrzymał nagrodę Superwiktora Specjalnego. Wraz z Dyrektorem Generalnym Tour de Pologne, statuetki otrzymali m.in.: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski i Krzysztof Penderecki.