Wiadomość od Prezydenta UCI

McQuaid Patrick Prezydent UCI


uci

 

69. Tour de Pologne
Wiadomość od Prezydenta UCI


Tour de Pologne jest jednym z największych wyścigów na świecie. Posiada bogatą tradycję i historię, a jego ciągły rozwój sprawia, że pozostaje ważnym wydarzeniem w międzynarodowym kalendarzu kolarskim.
W 2012 roku odbędzie się 69. edycja tej wspaniałej polskiej imprezy. Żaden wyścig takiej rangi nie przetrwałby tylu lat bez doskonałej organizacji i silnego wsparcia. Co roku Czesław Lang i jego zespół stają na wysokości zadania. To dzięki nim Tour de Pologne spełnia wysokie oczekiwania, jakie rozbudziły w nas minione lata. Nie dziwi zatem, że wyścig Tour de Pologne otrzymał tytuł „Najlepszej imprezy sportowej roku 2011" w Polsce oraz że przyznano mu licencję UCI WorldTour na następne cztery lata.


Korzystając z okazji chciałbym podziękować organizatorom, władzom, organom sportowym, sponsorom i wolontariuszom, którzy ciężko pracowali, by zapewnić wysoki poziom i trwałość tej imprezy. Wasze zaangażowanie jest bezcenne.


Co roku Tour de Pologne pobudza wyobraźnię wielbicieli kolarstwa, których jest coraz więcej i którzy zjawiają się tysiącami, by śledzić zmagania swoich bohaterów. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu ze strony mediów miliony fanów mogą oglądać wyścig w telewizji, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.


W tym roku na linii startu w Karpaczu stawi się 200 kolarzy reprezentujących 25 drużyn. Przed nimi trudne wyzwanie: siedem etapów o łącznej długości 1234,7 kilometrów. W 2012 roku trasa jest bardziej górzysta niż zwykle i wielu kolarzy wykorzysta ją jako element przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Tour de Pologne to niezwykle ważne wydarzenie dla kolarzy i życzę im zadowolenia z rywalizacji, a także powodzenia na drogach Polski podczas tegorocznego wyścigu.

 

Pat McQuaid
Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej